Niedziela Męki Pańskiej, 24.03.2024.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli Trzy Wielkie Dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana. Znajdźmy czas, aby codziennie i owocnie uczestniczyć w tajemnicach naszego zbawienia.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:30.

Do osób chorych, z posługą sakramentalną, udam się jutro od godziny 8:30.

W poniedziałek obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów o godzinie 18:30 w kościele.

Kancelaria w tym tygodniu nieczynna. W sprawach pilnych zawsze możliwy kontakt telefoniczny (881-518-779).

Msze święte: poniedziałek, wtorek i środa godzina 7:00.

Zachęcam chłopców, ministrantów i lektorów, a zwłaszcza Strażaków do podtrzymania tradycji straży grobowej.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00. Przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja do godziny 22:00.

Grafik adoracji Róż Różańcowych na Wielki Piątek i Sobotę oraz rozpiska adoracji całonocnej  jest w gablocie w przedsionku i będzie na parafialnym profilu FB.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: ilościowy i od mięsa. Zachęcam do zachowania postu od mięsa do wieczornej liturgii w Wielką Sobotę. Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00. Droga Krzyżowa o godzinie 17:30. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim przez grupy duszpasterskie o godzinie 21.00. Adoracja całonocna. W Wielki Piątek Komunię świętą można przyjąć tylko podczas Liturgii. Wyjątek stanowią osoby chore.

Ofiary składane w Wielki Piątek przy okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób w Ziemi Świętej.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele o godzinie 9:00, 10:30 i 11:00. W Gąsówce przy Domu Ludowym o godzinie 9:30 i w Gliniczku przy Domu Ludowym o godzinie 9:45.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 19:00. Proszę o przyniesienie świec na Liturgię Paschalną. Adoracja do godziny 22:00.

Wielkanoc. Wznowienie adoracji w Grobie Pańskim o godzinie 5:00. Rezurekcja o godzinie 6:00. Pamiętajmy o zmianie czasu. Suma o godzinie 10:30 i Msza popołudniowa o godzinie 16:00.

W Poniedziałek wielkanocny po sumie udamy się z procesją na cmentarz parafialny.

Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami, uczniami i rodzicami dziękuje serdecznie za kiermasz świąteczny. Zebrana kwota, została przeznaczona  na zakup sprzętu sportowego i nagrody w zawodach sportowych i posłuży na dofinansowanie transportu na zaplanowane wycieczki szkolne dla uczniów.

W marcu dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Świętej Marty.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół 450 zł.: Beata Śmietana, Edyta Ziomber, Eugenia Kluska, Maksymilian Kmiecik, Michał Gałuszka. Do ofiary dołożyła się Krystyna Śmietana 100 zł.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.