6 Niedziela zwykła, 11.02.2024.

Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za osoby chore fizycznie, psychicznie i duchowo. Wypraszajmy naszym chorym potrzebne łaski dla duszy i ciała, otaczajmy ich swoją stałą życzliwością i obecnością.

Spotkanie młodzieży z delegatem Księdza Biskupa ks. Dziekanem Zbigniewem Irzykiem (nastąpiła zmiana delegata), odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego, o godzinie 17:00 w kościele. Obecność jest obowiązkowa. Kandydaci powinni mieć ze sobą wypełniony indeks, druk – prośbę do Ks. Biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania oraz notatnik.

W tym tygodniu Środa Popielcowa – rozpoczniemy Wielki Post, w którym przez słuchanie słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. W Środę Popielcową jest post ścisły (ilościowy, tzn. 3 posiłki, w tym jeden do syta: obowiązuje od 18 roku życia i post jakościowy, czyli bez mięsa: obowiązuje od 14 roku życia). Porządek Mszy świętych z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele: 7:00, 16:00 i 18:00. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP ks. abp Stanisława Gądeckiego po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na pomoc Ukrainie.

W czwartek, adoracja w ciszy od godziny 16:00. Wieczorem spotkanie Domowego Kościoła.

W piątek spotkanie oazy o godzinie 15:30. Droga Krzyżowa o godzinie 17:00, a następnie Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie KSM.

Za tydzień w niedzielę na sumie kazanie dla dzieci, poświęcenie książeczek uczniom klasy III przygotowującym się do I Komunii świętej. Błogosławieństwo dzieci na zakończenie Eucharystii.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 15:30, a następnie Msza święta. Za udział w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W lutym dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Świętej Łucji.

Są wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Słowacji w dniach 11 i 12 maja 2024 (sobota  i niedziela). Program na Internecie i w  gablocie parafialnej. Przy zapisie u mnie trzeba podać PESEL i wpłacić zaliczkę 200 zł. Pozostała część pieniędzy będzie zbierana w maju.

Bóg zapłać za sprzątanie, piękne kwiaty i ofiarę na kościół 100 zł.: Lucyna Bułat, Dorota Pętlak i Beata Biroś. Do ofiary dołożyła się Ewa Świdrak (150 zł.) i Elżbieta Biroś (50 zł.)

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, uczniom wracającym do szkoły po feriach – życzę błogosławionego tygodnia.