5 Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Piotr Karol Mroczka i Emilia Krystyna Mroczka z d. Dubiel – zapowiedź III (17.03).

Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele przygotowali szkolny kiermasz dekoracji wielkanocnych. Zachęcam do wsparcia naszej Szkoły w Czeluśnicy.

Od 5 Niedzieli Wielkiego Postu, mamy zasłonięte krzyże aż do Wielkiego Piątku. Bóg zapłać Paniom: Marii i Lucynie za zakup i przygotowanie nowych materiałów i ich założenie.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:30, a następnie Msza święta. Na Gorzkich Żalach – składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie w poniedziałek i wtorek po Mszy świętej wieczornej oraz w sobotę od godziny 8:00 do 9:00. W Wielki Tygodniu z uwagi na spowiedzi w dekanacie i Triduum Paschalne kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych zawsze możliwy kontakt telefoniczny (881-518-779).

We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte o godzinie 7:00 i 17:00.

W środę i czwartek Msze święte o godzinie 18:00, a w sobotę tylko rano o godzinie 7:00.

W środę proszę o prace 4 mężczyzn przy odwodnieniu parkingu, od godziny 15:00. Pewne prace możemy wykonać sami, oszczędzamy w ten sposób. Jest to sprawa nas wszystkich. Dziękuję wszystkim Panom, którzy do tej pory pracowali fizycznie, czy użyczyli koparki, traktora z przyczepą. Bóg zapłać.

W czwartek, 21 marca, spowiedź święta przed Wielkanocą, od godziny 15:00 do 18:00. Przerwa w spowiedzi od godziny 16:30 do 17:00. Komunia święta co 15 minut. Będzie spowiadało 5 kapłanów.

W piątek, 22 marca, Msza święta  godzinie 17:00. O godzinie 17:30 wyruszymy na Drogę Krzyżową przez Czeluśnicę i Gąsówkę. Będą wyznaczone krzyżami stacje. Zachęcam do licznego udziału wszystkich Parafian. Droga będzie zabezpieczona, żebyśmy mogli spokojnie przeżyć nabożeństwo.

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Na sumie rozpoczniemy liturgię na dolnym parkingu i z procesją z palmami wejdziemy do kościoła.  Zachęcam dzieci i młodzież z palmami do towarzyszenia kapłanowi w procesji.

Do osób chorych, dodatkowo zgłoszonych, z posługą sakramentalną, udam się w poniedziałek, 25 marca, od godziny 9:00. Zgłosić można w zakrystii lub telefonicznie.

Zachęcam do wielkopostnej pomocy osobom uboższym z naszej parafii. W sklepie Delikatesy Zielony Koszyk lub w kościele można zostawić żywność trwałą i środki czystości. Akcja potrwa do soboty włącznie.

W marcu dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Świętej Marty.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół 300 zł.: Beata Roznawiecka, Piotr Grzesiak, Barbara Grzesiak. Do ofiary dołożyły się: Lucyna Janosiewicz, Barbara Storniolo, Sylwia Rutkowska.

Bóg zapłać Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za przeprowadzenie zbiórki do puszek na pomoc jednej z rodzin w naszej Parafii.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.