4 Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2024.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Piotr Karol Mroczka i Emilia Krystyna Mroczka z d. Dubiel – zapowiedź II (10.03; 17.03).

Dziś można złożyć dobrowolne ofiary do puszek, jałmużnę wielkopostną, na rzecz jednej z rodzin w naszej Parafii. Akcję prowadzą Panie z Parafialnego Zespołu Caritas.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 15:30, a następnie Msza święta.

W środę, 13 marca, przypada dla naszej Parafii diecezjalny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy Mszą świętą o godzinie 7:00 i zakończymy Mszą świętą wieczorną o godzinie 17:00. Kościół będzie otwarty cały dzień. Zachęcam, aby w ciągu dnia wstąpić na kilka minut adoracji do kościoła.

W środę, potrzebujemy do prac na parkingu 4 mężczyzn od godziny 15:00.

Bardzo chciałbym reaktywować działalność chóru parafialnego. Spotkanie dla wszystkich chętnych – mężczyzn i kobiet – w środę po wieczornej Mszy świętej w kościele.

Przy tej okazji chcę też zachęcić dzieci do śpiewania – może raz w miesiącu na Mszy z udziałem dzieci. Scholka małych dzieci otrzymywałaby w szkole teksty psalmu czy pieśni, w niedziele o 10:00 można zrobić próbę na plebanii, a potem zaśpiewać na Mszy świętej. Bardzo proszę rodziców o zachętę dzieci.

W czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 16:00. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Domowego Kościoła.

W piątek, spotkanie oazy o godzinie 15:30 na plebanii. Droga Krzyżowa o godzinie 17:00, a następnie Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie KSM.

Od soboty 16 marca, do 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Szczegółowy plan nowenny jest dostępny na stronie internetowej www.nowenna2120.pl  oraz na plakacie w przedsionku. Zachęcam do podjęcia tej modlitwy.

Za tydzień w niedzielę, 17 marca:

– szkolny kiermasz dekoracji wielkanocnych po każdej Mszy świętej. Jest to okazja także do wsparcia naszej Szkoły w Czeluśnicy;

– poświęcenie i wręczenie książeczek uczniom klasy III będzie na sumie, o godzinie 10:30.

– na Gorzkich Żalach – składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Spowiedź przed Wielkanocą będzie w naszej Parafii w czwartek, 21 marca, od godziny 15:00 do 18:00.

Trwa akcja Caritas. Zachęcam do wielkopostnej pomocy osobom uboższym z naszej parafii. W sklepie Delikatesy Zielony Koszyk lub w kościele można zostawić żywność trwałą i środki czystości.

W marcu dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Świętej Marty.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół 450 zł.: Halina Kmietek, Wiesława Wójtowicz, Stanisława Janowiec, Daniel Musiał. Do ofiary dołożyła się Lucyna Dziadosz.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.