3 Niedziela Wielkiego Postu, 3.03.2024.

Serdecznie dziękuję wszystkim Osobom, które przygotowały wizytację kanoniczną i bierzmowanie. Rodzicom, bierzmowanym, kapłanom spowiednikom, osobom dekorującym kościół i sprzątającym, grupom duszpasterskim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, kościelnym: Julianowi i Jakubowi, panu Kacprowi Janiga organiście, pani Monice Wanat za przygotowanie kolacji. Lista osób zaangażowanych jest długa – każdemu serdecznie dziękuję. Rodzice bierzmowanych ufundowali nowy odkurzacz do kościoła. Proszę o poszanowanie tego sprzętu. Dziękuję za Waszą stałą troskę o kościół.

Zmiana tajemnic różańcowych na Mszach świętych przed południem. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 15:30, a następnie Msza święta.

W poniedziałek święto św. Kazimierza – patrona Ks. Biskupa Kazimierza Górnego – pamiętajmy o nim w modlitwach.

We wtorek spotkanie Rady Duszpasterskiej o godzinie 18:00 na plebanii.

W środę spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy świętej wieczornej.

W czwartek, Godzina Święta o 17:00. Msza święta o godzinie 18:00.

W piątek, 8 marca, Dzień Kobiet. Warto okazać wdzięczność w swoich rodzinach Kobietom. Spotkanie oazy o godzinie 15:30 na plebanii. Droga Krzyżowa o godzinie 17:00, a następnie Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie KSM.

Poświęcenie i wręczenie książeczek uczniom klasy III będzie w niedzielę 17 marca na sumie, o godzinie 10:30.

Po uzgodnieniu z Parafialnym Zespołem Caritas chciałbym ogłosić na przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek dobrowolnych ofiar na rzecz rodziny z naszej Parafii, w której jest chora osoba. Możemy to potraktować jako jałmużnę wielkopostną.

Prosimy o ostrożność przy wychodzeniu z kościoła. Jest wąskie przejście.

Zachęcam do wielkopostnej pomocy osobom uboższym z naszej parafii. W sklepie Delikatesy Zielony Koszyk lub w kościele można zostawić żywność trwałą i środki czystości.

W marcu dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Świętej Marty.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół 400 zł.: Barbara Polak, Barbara Musiał, Monika Banach i Iwona Borowy.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.