3 Niedziela Wielkanocna, 14.04.2024.

Po Mszy świętej błogosławieństwo dzieci. Dziś składka na Seminarium Duchowne.

W środę spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas i Akcji Katolickiej po Mszy świętej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Pana Jezusa w ciszy od godziny 17:00. Po Mszy świętej spotkanie Domowego Kościoła.

W piątek spotkanie oazy o godzinie 15:30. Spotkanie KSM po Mszy świętej.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza i początek Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie. Odpust w Jaśle – Sobniowie. Suma odpustowa o godzinie 11:00, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza – zakończenie wizytacji kanonicznej Dekanatu Jasło – Wschód.

W kwietniu dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Świętej Moniki.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów wschodniej Słowacji w dniach 11 i 12 maja. Zachęcam do zapisu. Pielgrzymka jest też ogłoszona w sąsiednich parafiach. Mam nadzieję, że uda się zebrać komplet do autokaru.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół: 200 zł.: Wioletta Betlej, Elżbieta Dunaj, Małgorzata Jasińska. Do ofiary dołożyła się Janina Marek (100 zł.). Wszystkie sprzęty do sprzątania znajdują się teraz w salce nad zakrystią.

Bóg zapłać Krzysztofowi i Mariuszowi Żebrackim  z Tartaku Gąsówka, ks. Tomaszowi, Kazimierzowi i Grażynie Kozickim. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Bóg zapłać pracującym w tym tygodniu przy kościele, plebanii i cmentarzu: Jan Kobak, Janusz Skórski, Wojciech Jarecki, Stanisław Królikowski, Wiesław Wietecha, pan Grzesik, Piotr Zych, Łukasz Gierula, Dawid Michalski, Paweł Potrawski. Panu Stanisławowi Grasela dziękuję za dorobienie części do studni na cmentarzu. Hubert Grzesik, Szymon Grzesik, Bartosz Polak, Andrzej Jarecki, Ewa Piekarska – rozebranie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego i przetransportowanie do magazynu. Radkowi Wanat i Dawidowi Michalskiemu za koszenie trawy na cmentarzu, przy kościele i plebanii. Andrzejowi Sobocie dziękuję za stałe czuwanie nad oświetleniem świątyni.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.