2 Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2024.

Dziś, „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”. Można złożyć do puszek dobrowolne ofiary, przeznaczone na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

Jutro, 26 lutego, przeżywać będziemy wizytację kanoniczną ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Rozpoczęcie u chorych i Rodziców kapłanów rodaków o godzinie 15:00. Uroczyste powitanie w świątyni, wręczenie kluczy i cały obrzęd związany ze sprawozdaniem o godzinie 16:00. Grupy duszpasterskie przedstawią swoją działalność. Następnie o godzinie 17:00 Msza święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Pierwsze 4 ławki z przodu, po obu stronach, proszę zostawić wolne dla kandydatów i świadków bierzmowania. Bierzmowanie warto uczcić w rodzinach uroczystą kolacją wszystkich domowników. Za udział w wizytacji możemy zyskać odpust zupełny. Zachęcam Was drodzy Parafianie do licznego udziału. Zapraszam uczniów naszej Szkoły na wieczorną Mszę świętą.

W środę spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas po Mszy świętej wieczorem.

W czwartek, adoracja w ciszy od godziny 16:00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16:00. Nie będzie spotkania oazy. Droga Krzyżowa o godzinie 17:00, a następnie Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie KSM.

W sobotę, od godziny 9:00 odwiedzę chorych  z posługą sakramentalną w domach. Przed świętami będą odwiedziny tylko dla tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Termin podam z wyprzedzeniem, gdy zostaną ustalone spowiedzi świąteczne w dekanacie.

W pierwszą sobotę, Msza święta o godzinie 17:00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja różańcowa, Różaniec i błogosławieństwo. Dla chętnych adoracja potrwa do północy. Razem z Domowym Kościołem zapraszam osoby chętne, grupy duszpasterskie do adorowania Pana Jezusa w ciszy i wspólnotowo.

Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych na Mszach świętych przed południem.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 15:30, a następnie Msza święta. W 5 Niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkich Żalach będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Również w 5 Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca)  będzie kiermasz dekoracji świątecznych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej Szkoły. Będziemy mogli zaopatrzyć się w ładne  dekoracje i wesprzeć działalność naszej Szkoły.

Zostały wznowione prace przy kościele. Przedłużony będzie daszek nad schodami, który będzie osłaniał drzwi i schody. Zostaną wykonane schody do kaplicy pogrzebowej. W kolejnym etapie będzie można wprawić nowe drzwi wejściowe do kościoła, które są już gotowe. Prosimy o ostrożność na placu kościelnym i przy wejściu.

Zachęcam do wielkopostnej pomocy osobom uboższym z naszej parafii. W sklepie Delikatesy Zielony Koszyk lub w kościele można zostawić żywność trwałą i środki czystości. Parafialny Zespół Caritas dostarczy dary do rodzin przed Wielkanocą.

W marcu dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Świętej Marty.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół 250 zł.: Beata Polak, Katarzyna i Tomasz Koczwara, Marzena i Izabela Rączka. Do ofiary dołożyli się: Edward Dubiel i Maria Koczwara. Bóg zapłać Pani Ewie za dekorację na uroczystość bierzmowania i wizytacji.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.