1 Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024.

Błogosławieństwo dzieci na zakończenie Eucharystii.

W poniedziałek, po Mszy świętej wieczorem, zbiórka ministrantów i lektorów w kościele. Proszę o obecność, abyśmy mogli przygotować się do Mszy podczas wizytacji Księdza Biskupa i bierzmowania.

We wtorek i czwartek po Mszy świętej wieczorem, próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W czwartek, adoracja w ciszy od godziny 16:00.

W piątek spotkanie oazy o godzinie 15:30. Droga Krzyżowa o godzinie 17:00, a następnie Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie KSM.

W sobotę, od godziny 15:00 do 16:00 będzie spowiedź przed wizytacją Księdza Biskupa, dla wszystkich chętnych, a także dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków. Będzie 4 kapłanów na spowiedzi. Za uczestniczenie w wizytacji kanonicznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Spotkanie z następcą Apostołów ma służyć pokrzepieniu naszej wiary, nadziei i miłości chrześcijańskiej.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 15:30, a następnie Msza święta.

Za tydzień, w II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Będzie zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar, przeznaczonych na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

W tym tygodniu mamy nadzieję na wznowienie prac remontowych przy kościele. Wejście do kościoła będzie zabezpieczone, prosimy o ostrożność.

Można nabyć baranki wielkanocne. Ofiarę można złożyć do skrzynki.

Zachęcam do wielkopostnej pomocy osobom uboższym z naszej wspólnoty parafialnej. W sklepie Delikatesy Zielony Koszyk lub w kościele można zostawić żywność trwałą i środki czystości. Parafialny Zespół Caritas dostarczy dary do rodzin przed Wielkanocą.

Przy gazetach są dla chętnych skarbonki jałmużny wielkopostnej. Można w gronie rodziny zbierać drobne ofiary, a w Niedzielę Miłosierdzia przynieść skarbonkę do kościoła. Jałmużna wielkopostna w tym roku ma być pomocą dla seniorów.

W lutym dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Świętej Łucji.

Na pielgrzymkę do sanktuariów Słowacji w dniach 11 i 12 maja 2024 zgłosiło się obecnie 28 osób. Można jeszcze się zapisać. Ogłoszę pielgrzymkę także w sąsiednich parafiach, żeby było pełny stan autobusu. Program jest na Internecie i w  gablocie parafialnej. Przy zapisie u mnie trzeba podać PESEL i wpłacić zaliczkę 200 zł. Pozostała część pieniędzy będzie zbierana w maju.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół 300 zł.: Aleksandra Betlej, Barbara Świdrak, Stanisław Gałuszka.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.