Zesłanie Ducha Świętego, 19.06.2024.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Piotr Stanisław Sanocki i Marlena Lidia Polak – zapowiedź II (12.05; 19.05; 26.05).

– Józef Kamil Musiał i Ilona Edyta Sendra – zapowiedź I (19.05; 26.05; 2.06).

Dziś uroczystość I Komunii świętej. Naszą modlitwą otoczmy dzieci komunijne i ich rodziny. Bóg zapłać Rodzicom za przygotowanie dzieci do tej uroczystości, za dekoracje, sprzątanie, koszenie. Bóg zapłać za dar ołtarza, za który zakupiłem kapę maryjną na nabożeństwa oraz 3 ornaty. Bóg zapłać kapłanom z Dekanatu za pomoc w spowiedzi.

Dziś kończymy okres wielkanocny. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam dzieci komunijne do uczestniczenia w Białym Tygodniu.

W dni powszednie nabożeństwo majowe o godzinie 18:00, a następnie Msza święta.

W poniedziałek po Mszy świętej próba uczniów klasy 4 przed rocznicą I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

W czwartek adoracja w ciszy od godziny 17:00, możliwość spowiedzi od 17:00. Po Mszy świętej spotkanie Domowego Kościoła.

W piątek spotkanie oazy o godzinie 15:30, a po Mszy świętej KSM.

Sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę, aby podjęli rodzice dzieci z klasy 4.

Za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Rocznica I Komunii świętej na sumie. Kazania wygłosi ks. Jakub Nagi – dyrektor Radia Via.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (30.05). Z procesją eucharystyczna udamy się do Gliniczka. Proponowane miejsca ołtarzy: I – między domami Czeluśnica nr 179 (Lelito Paweł i Agnieszka) a numerem 35 (Brożyna Marian i Renata); II – między domami Gliniczek nr 95 (Deptuch Michał i Bożena) a 104 (Data Renata i Zdzisław);  III – przy krzyżu obok domu Gliniczek nr 58 (Owsiak Dariusz i Jadwiga);  IV – przy figurze Matki Bożej Saletyńskiej, Gliniczek nr 42 (Bil Maria, Bil Janusz i Joanna). Proszę sąsiadów, aby pomogli przy przygotowaniu ołtarzy. Pan Jezus idzie pomiędzy nasze domy, ale także chce nam wszystkim błogosławić w codziennym życiu. Zakończenie procesji przy ostatnim ołtarzu. Powrót prywatny – spacer będzie okazją do spotkań i rozmów ze znajomymi. Zostanie zorganizowany samochód na odwiezienie feretronów.

W maju dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Matki Bożej Anielskiej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w zeszłym tygodniu: Marta Marszałek, Jolanta Śmietana, Anna i Sławomir Betlej. Helena Świdrak dołożyła się do kwiatów.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.