XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj XX Dzień Papieski. Składka do puszek na żywy pomnik św. Jana Pawła II. „Bóg zapłać” (zobacz plakat)
 2. Zapraszam na różaniec.
 3. W najbliższy wtorek, 13 października br., Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego z akceptacją i poparciem wszystkich uczelni Rzeszowa. Uroczystość odbędzie się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00 celebracją Eucharystii pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Biskupa Kazimierza oraz całego środowiska akademickiego.
 4. We środę, 14 października br., w Rzeszowie będzie gościł J.E. kardynał Gerhard Ludwig Müller, były Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. O godz. 9.00 będzie on przewodniczył Mszy Świętej i wygłosi homilię w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy Czcigodnych Księży do udziału w koncelebrze. O godz. 11.00 Kardynał wygłosi wykład podczas Kongresu „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” organizowanego przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Obrady kongresu będą transmitowane na stronie internetowej www.wspia.eu oraz na kanale YouTube. Proszę o przekazanie tej informacji wiernym.
 5. Z okazji Dnia Papieskiego w sobotę, 10 X br., w godz. 10.00 – 18.00 będzie możliwe odbycie w Rzeszowie pielgrzymki „Rzeszowskim Szlakiem Świętych”. Będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ustanie epidemii. Szczegóły na Karcie Pielgrzyma Papieskiego 2020 (w załączeniu).
 6. Dzisiaj II niedziela miesiąca składka inwestycyjna. „Bóg zapłać”.
 7. W sobotę bardzo proszę kto tylko może panów i panie do wnoszenia ławek, mebli i sprzątania kościoła na godz. 8:00.
 8. Przyszła niedziela misyjna rozpoczyna tydzień misyjny. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 16:00.
 10. Sprzątanie: Monika Bulsiewicz, Helena Wójtowicz, Józefa Pętlak, Magdalena Buczyńska. Ofiara na potrzeby kościoła: 150 zł. Do ofiary dołożyła się Zofia Ignarska. „Bóg zapłać”.
 11. Intencje: 12- 18.X.2020
 12. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.