XX Niedziela zwykła, 20.08.2023.

1. W tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

– w poniedziałek św. Piusa X, papieża;

– we wtorek, wspomnienie NMP Królowej;

– w środę bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika. Odpust w Nowym Żmigrodzie o godzinie 11:00;

– w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła;

– w sobotę, uroczystość NMP Częstochowskiej, odpust w Jaśle o godzinie 11:00.

2. Starosta Jasielski Adam Pawluś i Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn zapraszają nas na XIII Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi, Dożynki Powiatowe, które odbędą się w Tarnowcu w przyszłą niedzielę 27 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą świętą w sanktuarium o godzinie 11:30. W programie m.in.: ceremoniał dożynkowy z udziałem Zespołu Tarnina, występy kapel i zespołów ludowych. O godzinie 20:00 – Gwiazda wieczoru Zespół Brathanki.

3. Ogólnopolskie Święto Dzięczynienia Bogu za plony, Dożynki Jasnogórskie, odbędą się 2 i 3 września. Plakat w gablocie parafialnej.

4. XXXIX Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę odbędzie się 23 i 24 września. Plakat w gablocie parafialnej.

5. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rzeszowie i Markowej, który odbędzie się 9 września 2023 r., pod hasłem „Ku Miłości”. Ten dzień wspólnoty będzie podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji i okazją do uczestnictwa w Podkarpackim Święcie Młodych z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Zapisy na stronie internetowej: www.mlodziez.rzeszow.pl

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Albert Marcin (2 im.) Bochnia z Sądkowej – parafia Tarnowiec i Gabriela Anna (2 im.) Głowacka z Gąsówki. Zapowiedź I – 13. sierpnia; (zapowiedź II – 15. sierpnia; zapowiedź III – 20. sierpnia). Gdyby między narzeczonymi występowały jakieś przeszkody uniemożliwiające małżeństwo, należy mnie o tym poinformować.

7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i za kwiaty: Marzena Chochołek, Dorota Michalska, Aleksandra Klimczyk zd. Majewskich, Marcin Wróbel. Koszenie trawy na cmentarzu: Arek Chochołek, Dawid Michalski i Marcin Wróbel. Do ofiary na kwiaty (50 zł.) dołożyła się Lidia Michalska.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9. Sprawozdanie.

10. Intencje Mszy świętych: 21-27.08.2023.

11. Niech Bóg błogosławi nas na nowy tydzień pracy i odpoczynku.