XVIII Niedziela Zwykła

  1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.
  2. We wtorek, 2 sierpnia, możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.
  3. Ze składki do puszek na środki transportu dla misjonarzy zebrano: 929 zł. „Bóg zapłać”.
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca. Godzina Święta od 17:00. I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00. I Sobota Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Msza św. i Różaniec o godz. 18:00. Zapraszam.
  5. I Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Zapowiedzi: Błażej Żebracki zam. w Gąsówce i Julita Suwała zam. w Krośnie zapowiedź I. Jeżeli ktoś zna jakiekolwiek przeszkody do zawarcia małżeństwa zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.
  7. Sprzątanie i kwiaty: Gabriela Syrek, Bożena Chochołek, Renata Radoń, Wojciech Chochołek. „Bóg zapłać”.
  8. Intencje: 1 – 7.VIII. 2022
  9. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.