XIV Niedziela Zwykła

 1. Wczoraj nasi kandydaci przyjęli sakrament bierzmowania w Tarnowcu. Dziękuję rodzicom i młodzieży za współpracę.
 2. I niedziela miesiąca składka przeznaczona na WSD. Zmiana tajemnic różańcowych. Księga pamiątkowa na stoliczku pod chórem.
 3. Proszę o zapisywanie się na listę nowych kandydatów do bierzmowania. W środę na nowennie rozdanie książeczek. Po nowennie w środę zapraszam młodzież i dzieci do scholi na wspólne śpiewanie.
 4. Zbiórka do puszek na ofiary powodzi. Gdyby ktoś miał materace, łóżka, wiadra, mopy, koce, środki czystości dla powodzian z Trzcinicy to można składać na plebanii, w domu strażaka. „Bóg zapłać”.
 5. Dziękuję strażakom za pomoc powodzianom. Telefony z podziękowaniami. Ochotnicza Straż Pożarna w Czeluśnicy w imieniu powodzian składa ogromne podziękowania za zaangażowanie w akcję i dary. Zebrano bardzo dużo żywności, chemii, pościli, kosmetyków itp. które zostały rozdysponowane w sobotę (tj.04.07) wśród mieszkańców: Trzcinicy, Brzyszczek, Kowalów, Jareniówki, Jasła (ul. Towarowa, Marii Konopnickiej).
 6. Rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą parcelę, ogród: Gąsówka 3. Radoń Bogdan, 2. Jurasz Sabina, 1. Krok Elżbieta, Czeluśnica: 3. Tomaszewska Edyta, 2. Polak Beata, 1. Borowy Iwona; Gliniczek: Dwa drugie miejsca: Bil Maria, Królikowska Dorota, 1. Gałuszka Kazimiera. Gratulację. Proszę zgłosić się po odbiór nagród w środę po nowennie.
 7. Zakaz jeżdżenia rowerami po placu kościelnym i schodach.
 8. Został załatany przeciekający dach na kościele. Koszt materiałów i robocizny 350 zł.
 9. Budowa kaplicy: mapki geodezyjne p. Stefańscy z Gąsówki (symboliczna cena), dokumentacja geotechniczna 500 zł., pozytywna decyzja o warunkach zabudowy z gminy.
 10. Izolacja kościoła: pianka 5000 zł., pozostałe materiały 4136,03. Suma 9136,03.
 11. W następną niedzielę składka inwestycyjna.
 12. Zapowiedzi: Krzysztof Janowski zam. w Wiśle Wielkiej i Magdalena Ochal zam. w Żorach – nasza parafianka zap. II.
 13. Sprzątanie i kwiaty: Magdalena Śmietana, Gabriela Zdzymira-Kosiek, Bernadeta Osika. Koszenie trawy: Andrzej Śmietana, Tomasz Zdzymira, Tomasz Osika. Ofiara na potrzeby kościoła: Stanisław Kosiek, Danuta i Józef Bochnia 100 zł. „Bóg zapłać”.
 14. Intencje: 6- 12.VII.2020
 15. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.