Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie.
 2. W poniedziałek Uroczystość św. Antoniego z Padwy – patrona miasta Jasła. Uroczystości u oo. Franciszkanów o godz. 17:00.
 3. W tym tygodniu wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Bardzo proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów i chorągwi na procesję oraz 4 ołtarzy. Pierwszy ołtarz koło p. Banachów za Erkiem, drugi koło p. Gierulów przy kapliczce, trzeci koło p. Zychowiczów, czwarty koło p. Dybasiów. Bardzo proszę sąsiadów o pomoc w przygotowaniu i ustrojeniu ołtarzy.
 4. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Dzieci I komunijne w strojach.
 5. Zapraszamy na XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie.  Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i przez internet.
 6. W niedzielę 19 czerwca odbędzie się w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14:00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30.
 7. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.
 8. Dziękuję p. Urbanikowi, p. Skórskiemu i wszystkim Panom za pracę przy kaplicy. „Bóg zapłać”.
 9. Proszę panów z Gliniczka i Gąsówki do uporządkowania obejścia kaplicy we wtorek na 15:30.
 10. Myczkowce. Turnusy dla dzieci od 9 do 16 roku życia. Długość turnusu 10 dni. Wyjazd prawdopodobnie z Jasła. Koszt 100 zł.
 11. Zapowiedzi: Wiktor Ziębka zam. w Krakowie i Sylwia Śmietana zam. w Gliniczku zapowiedź III. Gdyby ktoś znał jakiekolwiek przeszkody zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej
 12. Sprzątanie: Katarzyna i Krzysztof Piskorz, Sabina Lubaś, Bogdan i Jolanta Garbacik, Dawid Garbacik. Ofiara na potrzeby kościoła 150 zł. Do ofiary dołożyły się Barbara Wójtowicz i Katarzyna Lawera. „Bóg zapłać”.
 13. Intencje: 13 – 19.VI.2022
 14. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.