VII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj składka do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji.
 2. Ze składki inwestycyjnej zebrano: 10 530 zł. „Bóg zapłać”.
 3. W tygodniu Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu – czasu w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych.
 4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak Droga Krzyżowa w piątek o 17:00. Plansze z naklejkami dla dzieci.
 5. Gorzkie Żale w niedzielę o 14:30 z kazaniem pasyjnym i Msza św.. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Msze św. o 8:00 i 17:00. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać”.
 7. W niedzielę, 19 lutego br., rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest on okazją dla wspólnot parafialnych, aby zwiększyć zaangażowanie członków w działania abstynenckie i trzeźwościowe, jak również zachęcić wszystkich do codziennej troski o trzeźwość w swoich rodzinach. Ważne jest, aby na nowo odkryć wartość okresowych lub stałych przyrzeczeń abstynenckich i dać świadectwo poprzez wpisanie tej decyzji do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
 8. Przypominamy, że osoby szukające pomocy dla siebie, swoich bliskich czy znajomych, mających problemy alkoholowe mogą nawiązać kontakt z działającymi w diecezji wspólnotami Anonimowych Alkoholików. Wszelkie informacje i kontakt do tych wspólnot znaleźć można na stronie internetowej http://aapodkarpacie.pl/  albo telefonując na numer 506 907 988. W załączniku znajdują się bardziej szczegółowe informacje.
 9. W związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki kieruje apel o to, aby piątek, 24 lutego br. był dniem modlitwy o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy, a w niedzielę, 26 lutego br., aby została przeprowadzona w kościołach zbiórka finansowa na pomoc dla Ukrainy.
 10. Sprzątanie: Ewa Gałuszka, Dorota Królikowska. Ofiara na potrzeby kościoła 300 zł. Do ofiary dołożyły się Weronika Grasela, Kazimiera i Krystyna Grasela. „Bóg zapłać”.
 11. Intencje: 20 – 26.II.2023
 12. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.