VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli Trzy Wielkie dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana.
 2. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na Sumie procesja z palmami jako pamiątka uczczenia wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 3. Zapraszam i zachęcam chłopców do czuwania przy grobie jako „straż grobowa”. Zbiórka we wtorek o godz. 19:00 w Domu Strażaka.
 4. Akcja Caritas jako zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących w sklepie do wtorku. „Bóg zapłać” za produkty.
 5. Zbiórka ministrantów we wtorek po Mszy św. o godz. 18:45. Obecność obowiązkowa.
 6. Próba chóru w środę po Mszy św.
 7. Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja do godz. 22:00.
 8. Wielki Piątek. Post ścisły – jakościowy i ilościowy. Zachęcam do zachowania postu również w sobotę do Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Droga Krzyżowa o godz. 17:30. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Krzyża i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Wielki Piątek adoracja grup parafialnych o godz. 21:00. Adoracja całonocna.
 9. Należy pamiętać, że w Wielki Piątek Komunię św. mogą przyjąć tylko Ci, którzy uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej, lub chorzy w domach.
 10. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów: w kościele o godz. 9:00, 10:30 i 11:00, przy Domu Ludowym w Gąsówce o godz. 9:30, przy Domu Ludowym w Gliniczku o godz. 9:45. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19:00. Proszę przynieść świece na Wigilię Paschalną. Adoracja do godz. 22:00.
 11. Niedziela Zmartwychwstania. Rezurekcja o godz. 6:30. Suma o godz. 10:30.
 12. Sprzątanie: Genowefa Grasela, Bożena Ochal, Renata Betlej. Ofiara na potrzeby kościoła 150 zł. Do ofiary dołożyła się Monika Bućko 50 zł. „Bóg zapłać”.
 13. Intencje: 3 – 9.IV.2023
 14. Błogosławionej niedzieli i dobrego Wielkiego Tygodnia.