VI Niedziela Wielkanocna

 1. Pomimo obowiązywania udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, zachęcajmy wiernych do powrotu do życia sakramentalnego, zwłaszcza że władze państwowe od najbliższej niedzieli łagodzą restrykcje i większa liczba osób będzie mogła brać udział w nabożeństwach. Od jutra w naszym kościele może przebywać 40 wiernych. Zapraszam w tygodniu na nabożeństwa majowe.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe. Modlitwy o urodzaje.
 3. Nabożeństwa majowe przy kapliczkach:
 4. Poniedziałek: Gąsówka godz. 17:00
 5. Wtorek: Gliniczek przy domu państwa Bil godz. 17:00
 6. Środa: Gliniczek przy krzyżu godz. 17:00
 7. Czwartek: Gliniczek koło domu ludowego godz. 17:00
 8. Rozpoczynamy prace przy kościele. Osuszenie fundamentów i izolacja. Bardzo proszę mężczyzn z parafii (kto tylko może) do rozebrania kostki wokół kościoła we wtorek na godz. 15:00.
 9. Próba przed I Komunią dla dzieci we wtorek i czwartek o 18:00.
 10. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 11. Zapowiedzi: Zbigniew Władysław Radoń zam. w Gąsówce i Magdalena Lidia Radoń zam. w Gąsówce zapowiedź I. Kamil Łukasz Czelny zam. w Krośnie i Klaudia Adriana Wójtowicz zam. w Czeluśnicy zapowiedź I. Kto zna jakiekolwiek przeszkody do zawarcia małżeństwa sakramentalnego zobowiązany jest do zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 12. W sobotę, 23 maja br. o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do przyjęcia diakonatu.
 13. Natomiast w dniu 30 maja br., o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji.
 14. W niedzielę, 17 maja br., o godz. 19, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego. Zachęcamy do oglądania.
 15. Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego pod tytułem „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”, która jest eksponowana na Placu Inwalidów Wojennych w Jaśle (ul. Sokoła i Czackiego).
 16. Sprzątanie: Rozalia Bolak, Anna Mastej, Mariusz Mastej, Janusz Polak i rodzina Bilów – koszenie trawy. Koszenie trawy na cmentarzu: Łukasz Gierula i anonimowy kosiarz. „Bóg zapłać”. Ofiara na potrzeby kościoła 150 zł. „Bóg zapłać”. Zofia Soboń, Agnieszka i Emilia Dubiel, Joanna Bil. Koszenie trawy: Janusz, Paweł, Marek Bil. Do ofiary dołożyła się Maria Bil. Suma: 200 zł. „Bóg zapłać”.
 17. Intencje: 17- 24 V 2020
 18. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.