Dziś zakończenie nabożeństw majowych o godzinie 15:30. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo, za pomoc w śpiewaniu majówek, a zwłaszcza pani Lucynie Kobak.
Msze święte podczas tygodnia o godzinie 19:00. W sobotę o 18:00.
We wtorek spotkanie Rady Duszpasterskiej o godzinie 19: 45.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kolejną rodzinę z Czeluśnicy zapraszam do wzięcia ikony do domu. Zapraszam Różę św. Marty.
W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Porządek: 7:00, 9:00 z procesją eucharystyczną i 16:00.
Prośba o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: I – na dolnym parkingu, od strony drogi (rodziny: Zychowicz, Porębscy, Goleń, Raznowieccy, sąsiedzi); II – przy domu Czeluśnica 58 (rodziny Drabik, Głowacki, Piekarska, sąsiedzi); III – przy domu Czeluśnica 204 (Drewniak, Betlej, Świdrak, sąsiedzi); IV – przy krzyżu, Czeluśnica 161 (Jasińscy, Dunaj, Betlej, sąsiedzi).
Zachęcam do licznego udziału w procesji: dzieci do sypania kwiatów Panu Jezusowi, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach, ministrantów, Strażaków, Panów do niesienia baldachimu. Niech każdy z nas ożywi swoją wiarę. Bóg każdego dnia jest z nami w naszym życiu.
W czasie oktawy Bożego Ciała – procesja po Mszy świętej, wokół kościoła. W niedzielę po sumie.
W piątek możliwość spowiedzi od godziny 18:00. Składka na misje prowadzone przez Diecezję Rzeszowską. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sobotę odwiedzę chorych i starszych Parafian z Najświętszym Sakramentem od godziny 9:00. Nabożeństwo pierwszej soboty o godzinie 17:15: medytacja i Różaniec, następnie Msza święta o godzinie 18:00 i procesja eucharystyczna.
Za tydzień niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych po Mszach świętych przed południem. Składka na cele diecezjalne. Będzie zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.
W czerwcu dyżur modlitewny przed sumą będzie mieć Róża św. Rity.
Mieszkańcy Czeluśnicy, którzy chcą podpisać protest przeciw powstaniu zakładu przetwarzania odpadów w Tarnowcu, mogą to zrobić w Delikatesach Zielony Koszyk. Możliwość taka będzie również w kościele w Boże Ciało oraz w niedzielę 7 czerwca.
Odbędzie się zbiórka elektrośmieci przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Firmę Green Office Ecologic Sp. z o.o. Będzie to pomoc na misje ks. Edwarda Ryfy z Diecezji Rzeszowskiej, który pracuje jako misjonarz w Czadzie. Zbiórka odbędzie się we wtorek 9 czerwca. Zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne można będzie składać na dolnym parkingu kościoła.
Bóg zapłać za ofiarną pracę przy kościele w tym tygodniu: Januszowi Skórskiemu i Andrzejowi Sobota – za dokończenie wszystkich prac elektrycznych. Andrzejowi Sobota za sfinansowanie wszystkich potrzebnych materiałów, za wyczyszczenie kinkietów. Jestem Wam ogromnie wdzięczny.
Bóg zapłać Monice Wanat za obiady dla pracowników.
Bóg zapłać grupie sprzątającej za sprzątanie kościoła i ofiarę: Agnieszka Szlęzak, Iwona Danicka i Wiktoria Umińska.
Bóg zapłać Zofii Wanat za odnowienie obrusu na ołtarzu na okres zwykły w ciągu roku (kolor zielony).
Bóg zapłać za ofiary na remont: Rodzinie wiadomej Panu Bogu z Gliniczka; pani Marioli Knap Piotrowskiej z Zakładu Pogrzebowego „Feniks” z Jasła; pani Żanecie Kuźnar z Zakładu Pogrzebowego „Kalla” z Jasła, panu Wiesławowi Okarma z Zakładu Pogrzebowego „Okarma” z Jasła, Bank Spółdzielczy w Bieczu.
Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.