Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj święto patronalne Akcji Katolickiej i KSMu. Ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 2. Dzisiaj po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dzisiaj na Sumie przyjęcie kandydatów na ministranta.
 4. Wczoraj nasi lektorzy i ministranci brali udział w rozgrywkach piłki halowej. Gratuluję zajęcia I i IV miejsca. Dziękuję za udział i za transport.
 5. We wtorek 26 listopada „most modlitewny” w intencji powołań i powołanych z naszej diecezji w łączności z WSD w Rzeszowie. Zapraszam do wspólnej modlitwy i adoracji.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 16.00.
 7. Za tydzień początek Adwentu i nowego roku liturgicznego. Zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na X Seminarium Organowe dla Organistów, Dyrygentów, Muzyków kościelnych, które odbędzie się 30 listopada 2019 r. w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Początek godz. 9.00. Zakończenie 14.30. Szczegółowe informacje na plakacie.
 9. Katolickie Radio VIA świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji będzie sprawowana dziękczynna msza święta 28 listopada o godz. 18:00 w kościele Św. Rocha w Rzeszowie (transmisja na antenie), a po niej spotkanie jubileuszowe w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.
 10. W lipcu 2020 r. Instytut Nauk Biblijnych KUL wraz z Domem Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie współorganizuje dwie sesje biblijne, „Pascha Jezusa” w Ziemi Świętej oraz „Paweł w Koryncie” w Grecji. Obie sesje przeznaczone są dla kapłanów oraz świeckich liderów wspólnot i ruchów kościelnych. Zapraszamy do zapoznania się z tą inicjatywą. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie http://szkola-dabar.pl/.
 11. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie ferii zaprasza do uczestnictwa w kursach animatorskich i lektorskich, które odbędą się w domach rekolekcyjnych w Kotani i Zaczerniu. Zapisy rozpoczynają się 23 listopada. Szczegółowe informacje w załącznikach oraz na stronie internetowej: https://lsorzeszow.pl/.
 12. Sprzątanie: Agata Sabik, Anna Wiktorska, Dorota Zychowicz. Ofiara na potrzeby kościoła: 200 zł. Bóg zapłać.
 13. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Małym Gościu lampion na roraty.
 14. Radosnej rodzinnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.