Trójcy Przenajświętszej, 26.05.2024.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Piotr Stanisław Sanocki i Marlena Lidia Polak – zapowiedź III (12.05; 19.05; 26.05).

– Józef Kamil Musiał i Ilona Edyta Sendra – zapowiedź II (19.05; 26.05; 2.06).

Bóg zapłać ks. Jakubowi Nagiemu – dyrektorowi Radia Via za głoszone dziś u nas Słowo Boże.

Nabożeństwo majowe w ciągu tygodnia o godzinie 18:00, a następnie Msza święta. W piątek nagrody dla dzieci za uczęszczanie na nabożeństwo. Serdecznie zapraszam.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych niedzielny. Z procesją eucharystyczną udamy się do Gliniczka. Z zakrystii można wziąć do wykorzystania przy ołtarzach gotowe emblematy. Proszę sąsiadów – tam, gdzie były proponowane miejsca ołtarzy, aby pomogli przy przygotowaniach. Świece przyniosą ministranci. Do niesienia baldachimu i krzyża zapraszam naszych strażaków, do niesienia chorągwi mężczyzn, a do niesienia feretronów bardzo proszę, aby zorganizowały się mamy dzieci komunijnych i rocznicowych. Zapraszam całą służbę liturgiczną, dzieci komunijne, dzieci rocznicowe, dzieci sypiące kwiaty. Uczyńmy z naszej modlitwy i obecności dar dla Pana Jezusa, który zawsze jest blisko nas.  

W Rzeszowie Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Parku Sybiraków o godzinie 19:00, wstęp wolny.

W oktawie Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła, w niedziele po sumie.

W sobotę odwiedzę chorych w domach z Komunią świętą od godziny 9:00. Nabożeństwo pierwszej soboty: medytacja i Różaniec po Mszy świętej i procesji.

Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych na Mszach świętych przed południem.

W czerwcu dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Św. Maksymiliana Kolbego.

W przyszłym roku I Komunia święta będzie 18 maja 2025. Proszę Rodziców uczniów z klasy 2, a także z obecnej klasy I – uczących się poza Parafią, o informację czy chcą tutaj przyjąć I Komunię świętą. Można zgłosić telefonicznie lub w zakrystii.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i dekoracje z kwiatów rodzicom dzieci z klasy 4 przeżywających dziś rocznicę I Komunii świętej.

Na początku maja zakończyła się inwentaryzacja cmentarza parafialnego. W kaplicy pogrzebowej jest plansza z podziałem na sektory, do tego jest 2 księgi grobów spisanych według sektorów i alfabetycznie. Całość jest też w formie elektronicznej w programie Fara, co umożliwia sprawne administrowanie cmentarzem. Na stronie internetowej parafii i na parafialnym FB jest umieszczona zakładka CMENTARZ. Jest to wyszukiwarka grobów z danymi i zdjęciem grobu, a także pokazuje zbliżające się rocznice śmierci naszych Parafian. Zdjęcia można dodać nowe w wypadku wykonania nowego nagrobka. Gdyby zostały znalezione jakieś błędy, to proszę o informację zwrotną do mnie. Miejsca na cmentarzu parafialnym są bez opłat dla Parafian.

Fundacja Pro Missio będzie zbierać elektośmieci, z których dochód wesprze pracę misyjną ks. Dariusza Miąsika w Ekwadorze. Plakat w gablotce i na stronie parafialnej FB. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w piątek, 21 czerwca do godziny 10:00, na dolnym parkingu. Przywozić będzie można wcześniej.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.