XVIII Niedziela Zwykła- Święto Przemienienia Pańskiego

 1. Przez cały tydzień Msze święte będą wieczorem, o godzinie 18:00.
 2. W liturgii wspominamy w tym tygodniu:
 • we wtorek św. Dominika, kapłana,
 • w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy,
 • w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Odpust w Warzycach, suma odpustowa o godzinie 10:00.
 • w piątek sw. Klary, dziewicy.
 1. Spowiedź zawsze jest pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zachęcam do spowiedzi przed odpustem parafialnym. Dodatkowo możliwość spowiedzi w sobotę, od godziny 17:00 do 18:00.
 2. W przyszłą niedzielę na sumie o godzinie 10:30 będzie Ks. Dziekan Zbigniew Irzyk, który w imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza wprowadzi mnie w posługę proboszcza w naszej wspólnocie parafialnej.
 3. Odpust parafialny, ku czci Św. Maksymiliana Kolbe przeżywać będziemy w dniu Jego męczeńskiej śmierci i narodzin dla nieba, w poniedziałek, 14 sierpnia. Porządek Mszy świętych niedzielny. Odpust poprowadzi i kazania wygłosi ks. Marek Kędzior, proboszcz sanktuarium Pana Jezusa Przemienionego w Cmolasie, gdzie poprzednio byłem wikariuszem.
 4. Diecezjalny Duszpasterz Rolników zaprasza delegacje parafii z wieńcami na dożynki diecezjalne, które odbędą się 27 sierpnia 2023 roku
  w Parku Papieskim przy Katedrze Rzeszowskiej. Program spotkania: 11:00 – przyjmowanie delegacji z wieńcami, 11:30 program słowno-muzyczny, 12:00 Uroczysta Suma dziękczynna pod przewodnictwem Ks. Biskupa.
 5. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i piękne dekoracje z kwiatów.
 6. Intencje mszalne: 7 – 13.VIII.2023
 7. Niech Bóg błogosławi nam na nowy tydzień pracy i odpoczynku.