Relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W dniu 19 października 2019 roku ponad stu pielgrzymów z naszej parafii wspólnie z księdzem proboszczem oraz siostrą Kariną Pawłowską udało się do Niepokalanowa, a to za sprawą pozyskania relikwii patrona naszej parafii. Na miejscu, po przywitaniu pielgrzymów, w Bazylice NMP odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której na ręce księdza proboszcza zostały złożone relikwie Świętego Maksymiliana w postaci włosów z brody.

Po Mszy Św. czas na zwiedzanie, a program bardzo bogaty. Zaczęliśmy od Bazyliki, gdzie m.in. podziwialiśmy Panoramę Tysiąclecia w postaci pięknie wykonanej ruchomej szopki ilustrującej historię Kościoła w Polsce.

Kolejnym punktem było muzeum św. Maksymiliana, gdzie można było obejrzeć rekwizyty i pamiątki przywiezione przez Świętego z Japonii czy Afryki.

Bardzo ciekawym punktem programu było muzeum pożarnictwa zlokalizowane w aktywnie działającej Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie od 1931 roku służą bracia zakonni. W samym muzeum mnóstwo eksponatów i ciekawe historie związane z nimi.

Nasze zwiedzanie kończymy w starej kaplicy na terenie klasztoru, gdzie kiedyś modlił się św. Maksymilian Kolbe.

Czas na modlitwę, czuwanie w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, a później powrót do Czeluśnicy.

Relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego

Zdjęcia z pielgrzymki