Niedziela Świętej Rodziny, 31.12.2023.

Jutro, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Porządek niedzielny. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu przyjdź…”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Wizyta duszpasterska. W tym tygodniu: wtorek i środa od godziny 16:00 do 20:00. Rozpoczniemy od sąsiadów plebanii od strony szkoły, okolice kościoła, potem ciąg dalszy Czeluśnicy po stronie sklepu Zielony Koszyk i w kierunku Gliniczka.

W pierwszy czwartek – Godzina Święta o 17:00, następnie Msza święta.

Pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi od godziny 16:00.

W sobotę  uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek niedzielny. Schola parafialna przed każdą Mszą świętą będzie rozprowadzać kredę i kadzidło. Poświęcenie na każdej Mszy. Ofiary przeznaczone dla scholii. Składka z uroczystości przeznaczona jest na misje święte.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Święto Chrztu Pańskiego. Rozpoczyna się w liturgii czas zwykły. Kolędy możemy tradycyjnie śpiewać do 2 lutego.  Zmiana tajemnic różańcowych na Mszach świętych przed południem. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.

Jasełka przygotowane przez uczniów naszej Szkoły w Czeluśnicy zostaną wystawione w kościele w niedzielę 14 stycznia, po sumie.

Dziś oprócz czasopisma „Niedziela” jest „Staś” dla dzieci. Nie ma „Gościa” niedzielnego.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół 300 zł.: Dorota Dąbrowska, Monika Ryzner, Kazimiera i Jerzy Borowy. Do ofiary na potrzeby kościoła 200 zł., dołożył Marian Grochowski.

Bóg zapłać!