Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Władze państwowe od poniedziałku, 20 kwietnia br. zezwoliły na sprawowanie kultu w obecności wiernych w liczbie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
  2. Liczba wiernych w naszym kościele nie może przekroczyć 30 osób na Mszy św.
  3. Serdecznie dziękuję za wpłaty na konto parafialne na potrzeby kościoła i ogrzewanie.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego: Miłosierdziem budujemy Kościół Boży.
  5. W niedzielę, 26 kwietnia br., będzie obchodzona w Kościele Niedziela Biblijna. Rozpocznie ona 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza.
  6. Również w niedzielę, 26 kwietnia br. rozpocznie się w części naszej diecezji peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Będzie ona przebiegać wg ustalonego wcześniej harmonogramu, rozpoczynając od parafii katedralnej. Biskup Ordynariusz z tej okazji wystosował swoje Słowo.
  7. Pragnę poinformować, że w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony harmonogram oraz wytyczne dotyczące wizytacji biskupich, udzielania sakramentu bierzmowania oraz organizacji uroczystości pierwszokomunijnych. Uroczystości te, które zostały zaplanowane na maj nie odbędą się.
  8. Sprzątanie i koszenie trawy: Gałuszka Łukasz i Kazimiera, Babiarz Zofia i Babiarz Marek. Ofiara na potrzeby kościoła 150 zł. „Bóg zapłać”.
  9. Intencje: 20-26. IV.2020
  10. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!