IV Niedziela Zwykła

 1. W niedzielę, 29 stycznia br. obchodzimy 70. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dramacie ludzi chorych na trąd. Wspierajmy też misjonarzy, którzy niosą pomoc ludziom dotkniętym trądem.
 2. Spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Caritas, Rady Parafialnej, Grupy Modlitewnej, Scholi, kościelnych i organisty w środę po Mszy sw. w Rubikonie. Zapraszam. Bardzo proszę zgłosić do swoich przewodniczących swoją obecność, aby przygotować odpowiednią ilość miejsc i poczęstunku.
 3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest z ustanowienia św. Jana Pawła II Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Składka na klasztory kontemplacyjne w diecezji. Przynosimy na Mszę św. gromnice do poświęcenia.
 4. W tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Godzina Święta o 17:00. Msza św. o godz. 18:00. I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00. I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od 9:00. Różaniec I sobotni o godz. 17:00.
 5. W piątek wsp. św. Błażeja. W tym dniu święci się skrzyżowane świece, zwane błażejkami, którymi następnie błogosławi się wiernych, aby zachować ich od bólu gardła. Czasem też poświęcano chleb, wino, wodę i owoce (jabłka). Modlitwa: za wstawiennictwem świętego Błażeja niech cię Pan ustrzeże przed chorobami gardła i wszelkim złem.
 6. W niedzielę wsp. św. Agaty. W tym dniu w kościołach parafialnych błogosławi się chleb, sól i wodę, które skrzętnie chowano w domach, by za pośrednictwem świętej, chroniły domy od nieszczęść, klęsk żywiołowych, a przede wszystkim od ognia. Poświęcenie tylko na rannej Mszy św.
 7. Przyszła niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych.
 8. W przyszłą niedzielę po Sumie dzieci z naszej szkoły będą przedstawiać Jasełka. Zapraszam.
 9. W ostatnim czasie wzrosła ilość oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”. Sprawcy podając się za dzieci i wnuki wyłudzili od pokrzywdzonych znaczne sumy pieniędzy. Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności wobec osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazania pieniędzy. Policjanci przypominają, aby nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy pośrednikom lub osobom nieznanym. W razie przyjęcia podejrzanego telefonu należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 112.
 10. Sprzątanie: Agata Stopyra, Małgorzata Munia, Jadwiga Domaradzka. Ofiara na potrzeby kościoła: 200 zł. Do ofiary dołożyła się Wiesława Twardzicka. „Bóg zapłać”.
 11. Intencje: 30.I – 5.II.2023
 12. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.