IV Niedziela Zwykła

  1. Serdecznie dziękuję paniom, panom i młodzieży za przygotowanie i występ w wieczorze kolęd jako uwielbienie tajemnicy Bożego Narodzenia. „Bóg zapłać”.
  2. W środę święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Bardzo proszę przynieść do kościoła gromnice. Jest to dzień życia konsekrowanego. Składka na klasztory kontemplacyjne w diecezji.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek. „Godzina Święta” o 16:30. W I piątek spowiedź od godz. 16:00. W tym czasie wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Możliwość adoracji. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9:00 a różaniec I sobotni o 16:30. Zapraszam.
  4. W czwartek wsp. św. Błażeja. W tym dniu święci się skrzyżowane świece, zwane błażejkami, którymi następnie błogosławi się wiernych, aby zachować ich od bólu gardła. Czasem też poświęcano chleb, wino, wodę i owoce (jabłka). Modlitwa: za wstawiennictwem świętego Błażeja niech cię Pan ustrzeże przed chorobami gardła i wszelkim złem.
  5. W sobotę wsp. św. Agaty. W tym dniu w kościołach parafialnych błogosławi się chleb, sól i wodę, które skrzętnie chowano w domach, by za pośrednictwem świętej, chroniły domy od nieszczęść, klęsk żywiołowych, a przede wszystkim od ognia.
  6. Zapowiedzi: Piotr Kozicki zam. w Czeluśnicy i Agata Tutka zam. w Lipinach Dolnych. Zapowiedź II.
  7. Sprzątanie: Sylwia i Dominika Wojdyła, Jolanta Dąbrowska. Ofiara na potrzeby kościoła 150 zł. Do ofiary dołożył się Jan Bezak. „Bóg zapłać”.
  8. Intencje: 31.I – 6.II.2022
  9. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!