9 Niedziela zwykła, 2.06.2024.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Józef Kamil Musiał i Ilona Edyta Sendra – zapowiedź III (19.05; 26.05; 2.06).

Zmiana tajemnic różańcowych na Mszach świętych przed południem. Błogosławieństwo dzieci.

Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim za udział w procesji eucharystycznej w Boże Ciało: dzieciom, młodzieży, dorosłym Parafianom, osobom, które wykonały 4 ołtarze, Panom od baldachimu, strażakom, LSO, rodzicom niosącym feretrony. Bóg zapłać!

W oktawie Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy świętej wieczornej.

Codziennie po Mszy świętej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę o godzinie 15:30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

We wtorek Rada Duszpasterska o godzinie 19:30.

W czwartek Godzina Święta od 17:00. Msza święta o godzinie 18:00 – zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja, błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Cukierki dla dzieci. Serdecznie zapraszam.

Pierwszy piątek miesiąca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od mięsa. Spowiedź od godziny 17:00. Po Mszy świętej spotkanie KSM.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza święta tylko rano o godzinie 7:00.

W czerwcu dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Św. Maksymiliana Kolbego. W Roży św. Łucji jest wolna 1 tajemnica. Osobę chętną proszę o kontakt.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i dekoracje z kwiatów oraz ofiarę 300 zł.: Krystyna Mikuś, Angelika Mikuś i Agnieszka Bracik.

Ogłaszam pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Litwy: Wilno, Auksztota i Żmudź, Kowno i Suwalszczyzna. Program jest w gablotce parafialnej i na Internecie. Termin: 19-22 sierpnia 2024. Cena 1.550 zł. plus bilety wstępu w euro. Zapisać można się w zakrystii i przez telefon: 881518779. Zaliczka 500 zł. Zapisy do końca czerwca.

Fundacja Pro Missio będzie zbierać elektośmieci, z których dochód wesprze pracę misyjną ks. Dariusza Miąsika w Ekwadorze. Plakat w gablotce i na stronie parafialnej FB. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się od 17 do 20 czerwca do godziny 16:00, na dolnym parkingu.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.