5 Niedziela zwykła, 4.02.2024.

Dziś niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych na Mszach świętych przed południem. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.

Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam chorych i starszych na sumę, o godzinie 10:30. Przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo lurdzkie. Osoby chore będą mogły przyjąć sakrament Namaszczenia chorych. Przy tej okazji, po zakończeniu w kościele, chciałbym razem z Parafialnym Zespołem Caritas zaprosić osoby chore, samotne i starsze na plebanię, na kawę, dobre ciasto i spotkanie. Zapraszam serdecznie. Będzie to niedziela, czas wolny, można te osoby podwieźć, czy podprowadzić na plebanię, a potem po nie przyjechać na przykład za półtorej godziny. W przyszłym roku, takie spotkanie zorganizujemy w Domu Ludowym, ale na pierwszy raz zaczniemy na plebanii.

Spotkanie młodzieży do bierzmowania z księdzem Stanisławem Ruszel, z gorlickiej bazyliki, delegatem Księdza Biskupa, odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego, o godzinie 17:00 w kościele.

W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Msze święte w tygodniu wieczorem o godzinie 17:00.

W lutym dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Świętej Łucji.

Są wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Słowacji w dniach 11 i 12 maja 2024 (sobota  i niedziela). Program na Internecie i w  gablocie parafialnej. Przy zapisie u mnie trzeba podać PESEL i wpłacić zaliczkę 200 zł. Pozostała część pieniędzy będzie zbierana w maju.

Bóg zapłać za demontaż szopki Piotrowi Witusik, Julianowi Banach i Jakubowi Dłuskiemu. Bóg zapłać za wywiezienie choinek Wojciechowi i Andrzejowi Jareckiemu. Bóg zapłać młodzieży  do bierzmowania i ich Rodzicom za rozebranie i uporządkowanie dekoracji świątecznych.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty: Agnieszka Szczoczarz, Karolina Rak, Agata Sabik, Ewa Piekarska i Lucyna Kobak.

Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego odpoczynku.