5 Niedziela Wielkanocna, 28.04.2024.

W środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe z rozważaniami o świętości rodzin o godzinie 17:30, a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta. Zachęcam dzieci do licznego udziału. Zostały zakupione plansze z naklejkami do uzupełniania o sanktuariach Maryjnych na świecie. W ostatni dzień maja czekać będą nagrody dla dzieci. W środę odpust w Gliniku Polskim ku czci św. Józefa Robotnika o godzinie 10:30.

W czwartek Godzina Święta od 17:00. Będzie jednocześnie możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem. Majówka o godzinie 18:00 i Msza święta.

W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy świętych niedzielny. Majówka o godzinie 15:30. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Zachęcam do wywieszenia flagi narodowej.

W sobotę odwiedzę chorych w domach z Komunią świętą od godziny 9:00. Majówka o godzinie 17:30, Msza święta, a po niej dla osób chętnych medytacja różańcowa i Różaniec z okazji pierwszej soboty.

Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych na Mszach świętych przed południem. Majówka o godzinie 15:30.

W maju dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Matki Bożej Anielskiej.

Odbędzie się zapowiadana pielgrzymka do sanktuariów wschodniej Słowacji w dniach 11 i 12 maja. Organizator zapewnia realizację całego programu. Można wpłacać u mnie pozostała kwotę: 350 zł. 20 euro zbierane będzie podczas wyjazdu. Za tydzień podam szczegóły wyjazdu. Pokoje będą dwu i trzy – osobowe.

Bóg zapłać za uruchomienie studni na cmentarzu: Janusz Skórski, Wojciech Jarecki i Rafał Sabik. Bóg zapłać Stanisławowi Grasela za dorobienie wyrobionych części mechanizmu studni i podarowanie jej za darmo na użytek cmentarza.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na piękną dekorację z kwiatów: Ewa Drabik, Agnieszka i Mateusz Drabik, Ewa Piekarska i Natalia Stec.

Można zobaczyć po Mszy świętej wnętrze kaplicy pogrzebowej i 2 łazienki. Można już je użytkować. W najbliższym tygodniu zakupimy i pan Andrzej Sobota zamontuje oświetlenie. Będą też wykonane troje drzwi w obrębie kaplicy. Mam serdeczną prośbę, aby jeśli to możliwe w drugą niedzielę maja, osoby które mogą to zrobić bez uszczerbku dla swojego domowego budżetu, złożyły ofiarę na dwa lub trzy miesiące do przodu. Umożliwi to zamówienie i wykonanie chłodni / katafalku w Firmie Arper w Cieszynie. Koszt tego zakupu to 32 tysiące. Proszę o zaznaczenie na kopercie za ile miesięcy do przodu jest złożona ofiara.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.