4 Niedziela zwykła, 28.01.2024.

W czwartek o 17:00 Godzina Święta, a następnie Msza święta o godzinie 18:00.

W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić będziemy się za siostry i braci zakonnych. Msze święte o godzinie 7:00 i 17:00. Na liturgii poświęcenie świec gromnicznych. Składka ze święta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne w diecezji. W piątek możliwość spowiedzi od godziny 16:00.

W sobotę odwiedzimy chorych w domach, od godziny 9:00. Nabożeństwo pierwszej soboty o godzinie 17:00, następnie Msza święta około 17:45. Z inicjatywy Parafian, m.in. Domowego Kościoła, będzie w tę pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 24:00. Zachęcam do włączenia się wszystkich chętnych.

W sobotę od godziny 9:00 zapraszam kandydatów do bierzmowania i Rodziców do rozebrania choinek, dekoracji, szopki (pan Piotr) w kościele.

Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych na Mszach świętych przed południem. Składka przeznaczona będzie na cele diecezjalne.

Wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa będzie w poniedziałek, 26 lutego. O godzinie 15:00 Ks. Biskup odwiedzi Rodziców kapłanów rodaków i osobę chorą. O godzinie 16:00 spotkanie z grupami duszpasterskimi w kościele. Proszę, aby przewodniczący grup parafialnych: Rada duszpasterska, Caritas. Akcja Katolicka, Grupa Modlitewna, LSO, Oaza, KSM – przygotowali na piśmie sprawozdanie z ostatnich lat. Msza święta z bierzmowaniem o godzinie 17:00. Ponieważ Ksiądz Biskup nie będzie mógł przybyć przed południem zachęcam, aby uczniowie szkoły, jeśli mogą, przyszli na Mszę świętą wieczorną.

W gablocie i na Internecie umieszczony jest grafik Róż Różańcowych na każdy miesiąc. W lutym dyżur modlitewny przed sumą będzie mieć Róża Świętej Łucji.

Zapraszam na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Słowacji w dniach 11 i 12 maja 2024 (sobota  i niedziela). Program na Internecie i w  gablocie parafialnej. W programie zwiedzanie: Koszyc, L’utina, Żehra, Kapituła Spiska, Lewocza, nocleg w Lewoczy lub okolicy, Litmanowa i Bardiow. Koszt – 550 zł + bilety wstępu (około 20 euro). Koszt obejmuje: transport, nocleg, śniadanie, obiadokolacja, ubezpieczenie NNW, usługi pilockie i przewodnickie, opłaty drogowe, parkingi. Przy zapisie u mnie trzeba podać PESEL i wpłacić zaliczkę 200 zł. Pozostała część pieniędzy będzie zbierana w maju. Zapisać można się do 18 lutego, po tym terminie jeśli będą wolne miejsca ogłoszę pielgrzymkę w sąsiednich parafiach, żeby był pełny stan.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół 150 zł.: Zofia Wanat, Maria Dubiel, Monika Wanat. Do ofiary na potrzeby kościoła dołożyła 50 zł. Maria Michalska. Bóg zapłać!