4 Niedziela Adwentu i Boże Narodzenie

Kończymy dziś Adwent. Bardzo dziękuję dorosłym, którzy systematycznie uczestniczyli w Roratach, oraz mniej licznym, ale jednak też obecnym dzieciom i młodzieży oraz ministrantom.

Zachęcam, żeby dziś w Wigilię, przestrzegać tradycyjnego postu od mięsa i do trzeźwości.  Młodzież zachęcam do odłożenia telefonów i gorliwej pomocy Rodzicom w przygotowaniach wieczornej wieczerzy wigilijnej.

Dziś Pasterka o północy. Przyjdźmy licznie powitać Boskie Dziecię naszego Zbawiciela, tak jak zrobili to pasterze w  Betlejem. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W poniedziałek, Boże Narodzenie – święto nakazane, porządek Mszy świętych niedzielny: 7:30, 10:30 i 16:00. Uroczystość Bożego Narodzenia przeżywamy przez oktawę.

We wtorek, święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Msze święte przed południem, o godzinie 7:30 i 10:30. Na sumie chrzest. Nie ma Mszy popołudniowej. Składka przeznaczona będzie na działalność Instytutu Teologiczno – Pastoralnego w Rzeszowie. Po Mszach świętych poświęcenie owsa.

W środę, święto Jana Ewangelisty, patrona Ks. Biskupa Jana Wątroby, biskupa ordynariusza. Pamiętajmy w swoich modlitwach o osobie i posłudze naszego Pasterza.

Za tydzień w niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy świętej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcam wszystkich małżonków, aby razem na Mszy byli obok siebie i odnowili przysięgę małżeńską.

Za tydzień zakończenie Roku Pańskiego 2023. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne i kazanie podsumowujące rok, na Mszy świętej o godzinie 16:00. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

Bóg zapłać za sprzątanie i ofiarę na kościół 300 zł.: Danuta Sobota, Liliia Shkarivska, Jolanta Żebracka i Mariusz Żebracki.

Bóg zapłać wszystkim Parafianom, Paniom ze sklepu Zielony Koszyk w Czeluśnicy i Parafialnemu Zespołowi Caritas za ofiarowane dary dla potrzebujących w naszej Parafii. Paczki były dość obfite i świadczą o Waszej wielkiej wrażliwości na los innych osób żyjących często w naszym sąsiedztwie. Miłosierdzie dla bliźniego – jak mówi Pismo święte – nie pójdzie w zapomnienie, a na innym miejscu mamy też piękną myśl, że Bóg nie da się wyprzedzić w hojności. Bóg zapłać!

Dzisiejsza „Niedziela” ma kilka dodatków, m.in. kalendarz. Cena „Niedzieli” dzisiejszej to 12 zł. W Gościu jest płyta z kolędami.

Podziękowania w Boże Narodzenie: Bóg zapłać za wyjątkowy wystrój naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia: choinki ofiarował pan Edward Owsiak z Gliniczka i pan Wojciech Jarecki z Czeluśnicy, dekoracja choinek i świątyni: kandydaci do bierzmowania z klasy 7 i 8 ze swoimi Rodzicami oraz inne osoby, które chętnie pomagały  w piątek. Ozdoby choinkowe wykonała ręcznie pani Maria Dłuska. Ozdabianie prezbiterium pani Ewa Piekarska i pani Lucyna Kobak. Ołtarz i szaty liturgiczne pani Zofia Wanat. I oczywiście szopka, cudeńko. W tym roku szopka świętuje 800 lat swojego istnienia od pierwszej szopki św. Franciszka z Asyżu w Greccio, we Włoszech. Szopka zbudowana i ułożona przez pana Piotra Witusik. Warto zrobić zdjęcia i pokazać w Internecie, żeby inni mogli też docenić piękno tej pracy. Jeszcze raz dziękuję za sprzątanie kościoła, bo tej pracy było dużo: Danuta i Andrzej Sobota, Liliia Shkarivska, Jolanta Żebracka i Mariusz Żebracki. Bardzo dziękuję pani Monice Wanat za przygotowanie posiłku dla księży podczas spowiedzi parafialnej. Bóg zapłać panu Andrzejowi Sobocie za posługę kierowcy podczas wizyty u chorych z sakramentami świętymi. Bóg zapłać kościelnym: Julianowi Banach i Jakubowi Dłuskiemu za rozniesienie opłatków na stół wigilijny, za ich codzienną posługę, rano i wieczorem w świątyni, podczas sprzątania kościoła. Bóg zapłać organistce pani Annie Przetacznik, scholii parafialnej i naszej wiernej Liturgicznej Służbie Ołtarza. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Bóg zapłać Wszystkim za wszelkie dobro na chwałę Bożą i dla dobra naszej Parafii.

Boże Narodzenie – Życzenia Księdza Biskupa – odczytać…

W święto Św. Szczepana: Msze święte od środy do soboty, o godzinie 7:00 rano.

Od środy rozpocznie się wizyta duszpasterska. Tradycyjna kolęda odbędzie się od domu do domu. W tym tygodniu: środa, czwartek, piątek i sobota. Rozpoczęcie codziennie od 9:00 do godziny 19:00. Od Umieszcza, potem Gąsówka, Czeluśnica i Gliniczek. Kapłan przychodzi z ministrantami. Ministranci towarzyszą w modlitwie i błogosławieństwie, a potem udają się do następnego domu z zapowiedzią kolędy. W czasie kolędy można zgłaszać swoje uwagi co do funkcjonowania parafii. Zachęcam żeby poinformować sąsiadów, gdzie kolęda została zakończona w danym dniu. Gdy rozpocznie się szkoła po Nowym Roku kolęda będzie od godziny 16:00 do 20:00.