33 Niedziela zwykła, 19.11.2023.

Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7).

W środę wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Pamiętajmy w modlitwie o Pani Organistce, dziewczętach ze scholii i chórze parafialnym.

W czwartek w ciszy adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16:00, następnie modlitwy o powołania i przez wstawiennictwo św. Maksymiliana.

Wieczorem spotkanie Domowego Kościoła.

W piątek spotkanie oazy o godzinie 15:30. Po Mszy świętej spotkanie KSM.

Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego, święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu z poświęceniem rodzin i Parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

Odpust w Jaśle o godzinie 11:30.

Za tydzień po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas. Można będzie złożyć dobrowolne ofiary na remont Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

Modlitwy wypomnikowe w niedzielę o godzinie 15:40, a w dni zwykłe po Mszy świętej wieczornej.

Zachęcam do czytania prasy religijnej. Jest „Niedziela”, „Gość”, raz w miesiącu „Staś” dla dzieci. Inne tytuły jeśli są na stoliku można zabrać za darmo.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, piękne dekoracje z kwiatów i ofiarę na kościół 150 zł.: Klaudia Małachowska, Ewelina Grasela, Katarzyna Sanocka.

Wójt gminy Tarnowiec p. Agata Augustyn informuje, że na stronie Urzędu Gminy znajduje się ogłoszenie o badaniach medycznych 40 +. Badania dla chętnych odbędą się 25 listopada w Tarnowcu i 26 listopada w Łubnie Szlacheckim. Dodatkowe informacje są na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.