22 Niedziela zwykła, 03.09.2023.

1. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Po zakończeniu ministranci rozdadzą przed kościołem wydrukowany program renowacji misji dla każdej rodziny. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

2. W poniedziałek uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dla społeczności szkolnej o godzinie 8:00, a następnie akademia w szkole.

3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie we wtorek, 5 września, o godzinie 19:00 na plebanii.

4. W środę po Mszy świętej zapraszam na zbiórkę ministrantów, lektorów i chętnych kandydatów do służby przy ołtarzu.

5. Pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o 17:00. W pozostałe czwartki miesiąca, godzinę przed Mszą świętą wieczorną, będzie w ciszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, zakończy się modlitwami o powołania i za powołanych do służby Bożej oraz do św. Maksymiliana. Będzie to stały czas dla chętnych na modlitwę adoracyjną, czy też na spowiedź.

6. W piątek święto Narodzenia NMP. Poświęcenie ziarna na zasiewy.

W tym dniu przypadać będzie 80 rocznica męczeńskiej śmierci Służebnicy Bożej Siostry Hiacynty Joanny Lula, naszej Rodaczki, której proces beatyfikacyjny znajduje się na etapie rzymskim. Pod koniec września będziemy gościć Siostry Służebniczki, które opowiedzą nam o życiu i męczeństwie Służebnicy Bożej.

7. W  piątek, o godzinie 16:00, zapraszam na spotkanie dzieci szkoły podstawowej, od klasy IV wzwyż, które chciałyby uczestniczyć w oazie. W czasie spotkań w salce jest przewidziany czas na temat formacyjny, modlitwę, zabawy integracyjne i poczęstunek. Spotkania będą odbywały się regularnie w piątki, z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, ferii i wakacji.

8. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

W kolejny piątek chciałbym zaprosić młodzież i zapoczątkować działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej parafii.

9. Za tydzień piesza pielgrzymka na odpust w Tarnowcu. Wyjście pielgrzymki z kościoła o godzinie 9:30. U nas będzie wtedy przesunięcie Mszy świętej na godzinę 11:00.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i piękną dekorację z kwiatów: Urszula Wiklowska, Teresa Mirocha, Edyta Grysztar i Adam Grochowski.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa.

12. W drugą niedzielę każdego miesiąca kontynuować będziemy składkę inwestycyjną.

13. Intencje Mszy świętych: 4-10.09.2023.

14. Niech Bóg błogosławi nas na nowy tydzień pracy i nauki.