21 Niedziela zwykła, 27. 08. 2023.

1. Dziś w katedrze rzeszowskiej dzień diecezjalnego dziękczynienia za plony oraz  dożynki powiatowe w Tarnowcu. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla rolników.

2. W tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

– w poniedziałek św. Augustyna;

– we wtorek, wspomnienienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Spowiedź z okazji pierwszego piątku i rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego, (który odbędzie się 4 września), będzie w czwartek i piątek od godziny 17:00. Zachęcam dzieci i młodzież do sakramentu pokuty, żeby z błogosławieństwem Bożym wejść w nowy czas nauki.

4. Pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach od godziny 9:00. Msza święta wieczorna o godzinie 18:00, następnie medytacja i Różaniec.

5. Zmiana tajemic różańcowych będzie zawsze w pierwsze niedziele miesiąca, na Mszach świętch przedpołudniowych. Od września, na stałe będzie Msza święta w każdą niedzielę o godzinie 16:00.  

6. Rada Duszpasterska naszej Parafii pozostaje bez zmian. Mamy czas remontów i skoncentrujemy się na ich sprawnym dokończeniu. Zapraszam więc wszystkich członków naszej Rady Duszpasterskiej na spotkanie we wtorek, 5 września, o godzinie 19:00 na plebanii. Spotkania RD będą ogłaszane z wyprzedzeniem, będą odbywać się raz – na początku każdego miesiąca, z udziałem całej Rady.

7. Odpust w sanktuarium w Tarnowcu będzie w niedzielę, 10 września. Wyjście pieszej pielgrzymki z kościoła o godzinie 9:30. Pójdziemy trasą: Czeluśnica – Tarnowiec (3,5 km, godzina pieszo). Suma odpustowa w Tarnowcu o godzinie 11:30. Zapraszam do licznego udziału w pielgrzymce. Natomiast u nas będzie wtedy przesunięcie Mszy świętej na godzinę 11:00.

8. Zbliża się czas odnowienia misji świętych, które miały miejsce rok temu w październiku. Renowację misji poprowadzi ks. Zygmunt Tokarz MS, w dniach od 30 września do 4 października (od soboty do środy). Jest to ważne wydarzenie wiary dla całej Parafii. Proszę Wszystkich o modlitwę w tej intencji, a zwłaszcza Róże rózańcowe i osoby starsze i chore. W przyszłym tygodniu ministranci rozdadzą po Mszy świętej wydrukowany program dla każdej rodziny.

9. Komunikat Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Odczytać (jest w gablocie). Kliknij

10. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i za kwiaty:  Anna Majka, Justyna Czenczek, Marzena Kmiecik. Do ofiary na kwiaty dołożyła się: Zofia Chochołek, Lucyna Kmiecik. Koszenie trawy przy kościele i plebanii: Dariusz Majka, Piotr Kmiecik, Paweł Kmiecik.  Bóg zapłać za ten trud.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa.

12. Intencje mszy Świętych: 28.08- 03.09.2023

13. Niech Bóg błogosławi nas na nowy tydzień pracy i odpoczynku.