2 Niedziela Adwentu, 10.12.2023.

Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Można złożyć dobrowolne ofiary do puszek.

Zapraszam wszystkich na Roraty. Dobrze przeżyty Adwent daje nam radość świąt Bożego Narodzenia.

Od poniedziałku (tj.11.12.2023) w godzinach popołudniowych druhowie OSP Czeluśnica będą rozprowadzać kalendarze strażackie na rok 2024 wśród mieszkańców Gliniczka, Czeluśnicy i Gąsówki. Datki składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na cele statutowe.

W środę 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W diecezji dzień modlitwy za Kościół, Ojca świętego Franciszka i za Ojczyznę.

W czwartek w ciszy adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16:00 z modlitwami o powołania kapłańskie i przez wstawiennictwo św. Maksymiliana.

Po Mszy wieczornej w czwartek spotkanie Domowego Kościoła.

W piątek spotkanie oazy o godzinie 15:30, a po Mszy świętej spotkanie KSM.

W sobotę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

Za tydzień w niedzielę zapraszam na Mszę świętą o godzinie 10:30 kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców. Kandydaci otrzymają modlitwę „Ojcze nasz…”

Od przyszłej niedzieli rozpocznie się druga część Adwentu, bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. Niech to będzie okazja do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinie, a także troski o ubogich.

Kościelni roznoszą po domach opłatki na stół wigilijnych. Kontynuować będą w sobotę od rana w Czeluśnicy i Gliniczku. Jeśli ktoś będzie nieobecny, to przy okazji niedzieli można nabyć opłatki w zakrystii u kościelnych.

Na stoliku znajdują się świece na stół wigilijny. Duża 20 zł., mała 10 zł. Ofiary za świece można złożyć do skrzynki z gazetami.

W Adwencie zbieramy w sklepie i w kościele dary żywnościowe, środki higieniczne dla najbiedniejszych mieszkańców naszej Parafii. Można zakupione rzeczy zostawić w sklepie w specjalnym kartonie lub przynieść do kościoła do pojemnika ustawionego przy gazetach. Akcja potrwa do przyszłej niedzieli włącznie.

Bóg zapłać młodzieży KSM za przygotowanie prezentów mikołajowych. Bóg zapłać panu Jarosławowi za podarowanie różnych gadżetów, które dołączyliśmy do prezentów. Bóg zapłać Mikołajowi za sprawienie wielkiej radości dzieciom.

Dyrektor Caritas Okręg Jasło ks. dr Łukasz Hendzel przysłał podziękowanie za jesienną zbiórkę płodów rolnych dla pacjentów hospicjum.

Na stronie internetowej są informacje dla LSO i KSM na temat turnusów wypoczynkowych na feriach.

Zachęcam do czytania prasy religijnej. Dziś jest także gazetka dla dzieci „Staś”.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kościół 300 zł.: Janina Klocek, Aleksandra Michalska, Monika Michalska. Do ofiary dołożyły się: Stefania Garbacik, Maria Garbacik i Halina Michalska.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Zmarł: ś.p. Wiesław Świdrak – Wieczne odpoczywanie…