19 niedziela zwykła – 13. 08. 2023.

1. W poniedziałek uroczystość odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Porządek nabożeństw: 7:30, 10:30 z procesją i 18:00 – dla pracujących. Zapraszam Wszystkich Parafian do licznego udziału i w miarę świątecznego przeżywania tego dnia w naszych wspólnotach rodzinnych.

2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP i święto narodowe w 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Porządek niedzielny: 7:30 i 10: 30. Poświęcenie wieńców, owoców, ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. Zachęcam, aby z każdej miejscowości zrobić wieniec. Odpust w jasielskiej Farze o godzinie 11:00. Zaprasza Ks. Dziekan.

3. W dniu 15 sierpnia, zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Solidarności ze Słowenią. Podczas wszystkich Mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołem będzie zbiórka funduszy do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi.

4. Bardzo proszę, aby klucze do kościoła, grupa sprzątająca w soboty rano brała, a po sprzątaniu zostawiała u Pani Barbary Grzesiak. Chodzi o bezpieczeństwo kluczy i kościoła oraz dostępność do świątyni w razie mojej nieobecności.

5. Od pierwszej niedzieli września będzie zawsze Msza święta popołudniowa o godzinie 16:00. Jest to dobra godzina dla wielu uczęszczających na Mszę świętą i w kościele będzie miejsce dla każdego.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Albert Marcin (2 im.) Bochnia z Tarnowca i Gabriela Anna (2 im.) Głowacka z Gąsówki. Zapowiedź I – 13. sierpnia; (zapowiedź II – 15. sierpnia; zapowiedź III – 20. sierpnia). Gdyby między narzeczonymi występowały jakieś przeszkody uniemożliwiające małżeństwo, należy mnie o tym poinformować.

7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w poprzednią niedzielę i za kwiaty: Bulsiewicz Monika, Wójtowicz Helena, Magdalena i Krzysztof Buczyńscy (oraz koszenie wokół kościoła) i chłopcu, który dzielnie wyczyścił chodnik.

Bardzo dziękuję Paniom, które wczoraj sprzątały kościół, obejście wokół świątyni, schody i kosiły wokół plebani: Opałka Agnieszka, Kozicka Grażyna, Kozicka Elżbieta, Kozicka Katarzyna. Ofiara na kwiaty: 350 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Składam też podziękowanie Pani Ewie Piekarskiej za piękne dekoracje z kwiatów na uroczystość niedzielną, odpust i Święto Matki Bożej.

8. Parafia w Nowym Żmigrodzie zaprasza 23 sierpnia, o godz. 11.00 na uroczystą Eucharystię ku czci bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Mamy Niedzielę i Gościa niedzielnego. Warto poświęcić trochę swojego czasu na czytanie pism religijnych.

10. Niech Bóg błogosławi nam na nowy tydzień pracy i odpoczynku.