10 Niedziela Zwykła, 9.06.2024.

Dziś o godzinie 15:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie Litania recytowana po Mszy świętej.

Po każdej Mszy świętej dziś, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czeluśnicy, zbierać będą dobrowolne datki, dla rodziny z naszej Parafii, która potrzebuje wsparcia. Bardzo serdecznie wam dziękuję za okazaną dobroć.

W poniedziałek i wtorek, zamierzamy przekopać ręcznie odcinek przy schodach w dół do parkingu. Jest to część koniecznej pracy przy odwodnieniu górnego, a potem dolnego parkingu. Potrzebuję dużą ilość mężczyzn do pomocy. Pracę rozpoczniemy od godziny 16:00. Bardzo proszę o pomoc, żeby zrobić to sprawnie. Liczę na obecność młodzieży męskiej i dorosłych mężczyzn. Trzeba wziąć własną sztychówkę, przyda się też kilof i siekiera. Gdyby narzeczone i żony zmotywowały swoich ukochanych, to zrobimy to do wieczora 😊  

W czwartek adoracja w ciszy od godziny 17:00. Odpust w Jaśle u oo. Franciszkanów ku czci św. Antoniego z Padwy. Suma odpustowa o godzinie 17:00.

W piątek spotkanie oazy o godzinie 15:30. Po Mszy świętej spotkanie KSM.

W sobotę pielgrzymka dzieci komunijnych do Tarnowca. Początek o godzinie 11:00. Msza święta o godzinie 12:00, potem różne atrakcje dla dzieci przy Domu Pielgrzyma. Plakat w gablotce. Serdecznie proszę rodziców o udanie się na tą wyjątkową pielgrzymkę. Mszę świętą odprawię w Tarnowcu za wszystkich Parafian.

Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy kilkudniowe przygotowanie do odnowy Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz poświęcenia nowej ikony. Program rozdadzą dziś ministranci przed kościołem po Mszy świętej. Przygotowanie poprowadzi o. Józef Grzywacz, Redemptorysta. On też wyjaśni poszczególne zadania na dany dzień, które są wpisane do programu. Ikonę Matki Bożej poświęci ks. Tomasz Kozicki 19 czerwca, na Mszy świętej wieczorem.

W czerwcu dyżur modlitewny przed sumą ma Róża Św. Maksymiliana Kolbego.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i dekoracje z kwiatów oraz ofiarę 150 zł.: Lucyna Bigus, Mariola Janas, Agnieszka Dyląg. Do kwiatów dołożyły się: Janina Muzyka, Anna Bara, Ryszard i Mariola Bara.

Proszę rodziców dzieci komunijnych o zdjęcie dekoracji przy kościele i przesunięcie ławek o w kościele do przodu.

Można zapisywać się na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Litwy. Program jest w gablotce parafialnej i na Internecie. Termin: 19-22 sierpnia 2024. Cena 1.550 zł. plus bilety wstępu w euro. Zapisać można się w zakrystii i przez telefon: 881518779. Zaliczka 500 zł. Zapisy do końca czerwca.

Fundacja Pro Missio będzie zbierać elektośmieci, z których dochód wesprze pracę misyjną ks. Dariusza Miąsika w Ekwadorze. Plakat w gablotce i na stronie parafialnej FB. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się od 17 do 20 czerwca do godziny 16:00, na dolnym parkingu.

Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży – życzę błogosławionego tygodnia.