1 Niedziela Adwentu, 3.12.2023.

 1. Ministranci zdobyli wczoraj I miejsce w rozgrywkach w piłce nożnej w Dekanacie Jasło Wschód 😊
 2. Rozpoczynamy radosny czas adwentu – oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów.  Od adwentu nastaje nowy rok kościelny. W duszpasterstwie przeżywać go będziemy pod hasłem: „Uczestniczę w życiu Kościoła”. W adwencie zachęcam do podjęcia abstynencji. Spowiedź parafialna planowana jest na poniedziałek 18 grudnia.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych na Mszach świętych przed południem. Dziś składka na cele diecezjalne.
 4. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty – Msze święte o Matce Bożej w Adwencie. Dzieci zapraszam z lampionami, aby w procesji prowadziły kapłana do ołtarza. Dla dzieci będzie plansza i naklejki na każdy dzień rorat: „Franciszkowy plac budowy” z okazji 800. rocznicy zbudowania pierwszej żywej szopki w Greccio. Na Roratach będą kazania tematyczne, dzieci na obrazkach będą mieć wyznaczone zadania. Po każdych Roratach jedno z dzieci, po losowaniu, zabierze do domu na jeden dzień figurkę Matki Bożej.
 5. W środę, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja. Zapraszam na Mszę świętą wieczorem. Mikołaj przybędzie z prezentami do grup parafialnych: oazy, scholii, ministrantów i lektorów, KSM. Rodzice małych dzieci mogą też obdarować swoje pociechy przez ręce Mikołaja. Prezenty, czytelnie podpisane, można dostarczyć do zakrystii, do środy przed godziną 17:00.
 6. W czwartek Godzina Święta o 17:00. Msza święta o godzinie 18:00, a następnie katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.  
 7. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza święta o godzinie 7:00 i 17:00. Zachęcam do duchowego przeżycia Godziny Łaski od 12:00 do 13:00. Na wieczornej Mszy świętej dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej otrzymają cudowny Medalik Niepokalanej.
 8. W piątek spotkanie oazy o godzinie 15:30, a po Mszy świętej spotkanie KSM.
 9. Od soboty, od godziny 9:00 kościelni: Julian Banach i Jakub Dłuski będą roznosić po domach opłatki na stół wigilijnych. Proszę Was o życzliwe przyjęcie kościelnych. Złożone ofiary za opłatki będą przeznaczone w całości na wynagrodzenie ich codziennej pracy w naszej świątyni. Kościelni rozpoczną od Umieszcza, potem Gąsówka, Czeluśnica i Gliniczek. Jeśli ktoś będzie nieobecny, to przy okazji niedzieli można nabyć opłatki w zakrystii u kościelnych.
 10. Za tydzień akcja „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Będzie można złożyć datki do puszek.
 11. Na stoliku znajdują się świece na stół wigilijny. Duża 20 zł., mała 10 zł. Ofiary dla najbiedniejszych zostaną przekazane do Caritas. Ofiary za świece można wrzucać do skrzynki z gazetami.
 12. W adwencie zbierać będziemy w sklepie i w kościele dary żywnościowe, środki higieniczne dla najbiedniejszych mieszkańców naszej Parafii. Można zakupione rzeczy zostawić w sklepie w specjalnym kartonie lub przynieść do zakrystii, czy na plebanię. Przed świętami PZC przygotuje paczki dla potrzebujących osób.
 13. Za tydzień składka inwestycyjna.
 14. W gablocie i na stronie internetowej FB znajduje się ogłoszenie o katechezie przedmałżeńskiej i przedślubnej dla narzeczonych.
 15. Zachęcam do czytania prasy religijnej.
 16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kościół  200 zł.: Janina Wyderka, Maria Kania, Anna i Sylwia Grzesik. Bóg zapłać za piękną dekorację adwentową.
 17. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.