XVIII Niedziela Zwykła

1. I niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.
  3. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski za tydzień będzie zaległa składka do puszek na poszkodowanych w wyniku burz i powodzi. Za złożone ofiary „Bóg zapłać”.
  4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Godzina Święta w czwartek od godz. 16:30. Spowiedź w piątek od 17:00. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9:00. Różaniec I sobotni o godz. 17:30. Zapraszam.
  5. Władze Województwa Podkarpackiego zwracają się z prośbą o przypomnienie wiernym, że do 1 stycznia 2022 r. należy wymienić stare, pozaklasowe piece na paliwo stałe.
  6. Jutro 2 sierpnia będą wywożone śmieci wielkogabarytowe.
  7. W następną niedzielę składka inwestycyjna.
  8. Zapowiedzi: Mirosław Gasiuk zam. w Czeluśnicy i Anna Gajda zam. w Czeluśnicy. Zapowiedź II. Gdyby ktoś znał jakiekolwiek przeszkody zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.
  9. Sprzątanie, kwiaty i koszenie trawy: rodziny – Bara, Dyląg, Janas, Muzyka. Do ofiary dołożyły się Janina Muzyka i Anna Bara. „Bóg zapłać”.
  10. Intencje: 2 – 8.VIII.2021