1. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Msza po południu o 14:30.
  2. Dziękuję za składki i ofiary na potrzeby kościoła wpływające na konto parafialne.
  3. Baranki na stół wielkanocny do nabycia w zakrystii.
  4. Dziękuję wszystkim parafianom za wzajemną pomoc i troskę o siebie w tym trudnym czasie. Zwłaszcza zam pomoc udzieloną starszym i samotnym. Gdyby ktoś potrzebował pomocy proszę mnie powiadomić.
  5. Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja do godz. 22:00.
  6. Wielki Piątek. Post ścisły – jakościowy i ilościowy. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Krzyża i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Adoracja do godz. 23:00. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  7. Wielka Sobota. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19:00. Poświęcenie pokarmów w domach rodzinnych przez ojców albo przewodników modlitwy. Obrzęd błogosławieństwa na stronie internetowej: Poświęcenie pokarmu.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalne w dzień. Pamiętajmy o liczbie osób w kościele (do 5).
  9. Niedziela Zmartwychwstania. Rezurekcja o godz. 6:30. Suma o 10:30 i Msza popołudniowa o 15:00.
  10. Przypominając o tym, że władze państwowe od 1 kwietnia br. zaostrzyły rygor sanitarny w kraju, bardzo proszę o stosowanie się, zwłaszcza w Wielkim Tygodniu, do norm wydanych przez Biskupa Rzeszowskiego w Zarządzeniu z dnia 26 marca br.
  11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6 rano  TVP Rzeszów przeprowadzi transmisję Mszy Świętej Rezurekcyjnej z bazyliki OO. Bernardynów w Rzeszowie. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 18 TVP Rzeszów wyemituje film dokumentalny pt. „Sutanna i menażka” opowiadający o księżach, którzy odbywali służbę w Ludowym Wojsku Polskim w okresie PRL-u. Autorem filmu jest ks. Józef Brzostowski. Zachęcamy do oglądania.
  12. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi praktykowania nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca, zwłaszcza przez dzieci i młodzież, należy wiernym wyjaśnić, że w związku z epidemią i wprowadzonymi restrykcjami, ciąg dziewięciu pierwszych piątków zostaje zawieszony na liczbie do tej pory odprawionych przez każdego z praktykujących to nabożeństwo. Zostanie on wznowiony i będzie mógł być kontynuowany po ustaniu siły wyższej, która go przerwała. Należy także przypomnieć, że istotą tego nabożeństwa jest przyjęcie sakramentalnej Komunii Świętej a nie sam fakt przystąpienia do spowiedzi.
  13. Sprzątanie: Buchała Zofia, Rygiel Maria, Stopyra Alicja, Stopyra Kazimiera. Ofiara na potrzeby kościoła: 250 zł. „Bóg zapłać”.
  14. Intencje: 6- 12.IV.2020