III Niedziela po Bożym Narodzeniu – Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiaj Msze św. o 7:30, 10:30 i 15:00.
  2. Jasełka przeniesione na 2 II 2020 r.
  3. Składka inwestycyjna na ogrzewanie kościoła i remont plebanii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  4. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 II.
  5. 19 stycznia obchodzimy uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. Z tej racji, w dniu 18 stycznia (sobota), o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Pamiętajmy w modlitwie o naszej wspólnocie diecezjalnej.
  6. W dniach 18 – 25 stycznia br. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie, w czwartek, 23 stycznia, o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta msza św. o jedność chrześcijan. Zapraszamy do uczestnictwa.
  7. Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na kolejny wieczór charyzmatyczny z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała w DD Tabor w dniu 15 stycznia na godz. 18.00.
  8. Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w sobotę 18 stycznia 2020 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia oraz zachętę do udziału w tym wydarzeniu.
  9. Informuję, że Biskup Rzeszowski Jan Wątroba wyraził zgodę na promocję w diecezji rzeszowskiej modlitwy w intencji kapłanów w formule zaproponowanej przez świeckich z archidiecezji poznańskiej przy okazji inicjatywy „Polska pod Krzyżem”. Więcej na stronie: www.modlitwazakaplana.pl
  10. Ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej – kolędy. W poniedziałek od 15:30 od pana Sołtysa w Czeluśnicy w stronę centrum. W kolejne dni od 15:00 do 20:00. w stronę Rubikonu i Gąsówki i górka od strony kościoła. W sobotę od 9:00 do 15:00.
  11. Sprzątanie: p. Kluska, p. Ziomber, p. Śmietana, p. Kmiecik – ofiara na potrzeby kościoła 200 zł. Do ofiary dołożyli się: Michał Gałuszka 50 zł. i Krystyna Śmietana 50 zł.
  12. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich.
  13. Błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia. Dzieciom i młodzieży zdrowych i radosnych ferii (bez komputera).