Bp Jan Wątroba: nie traćmy nadziei

„Trwajmy w tej łączności, módlmy się za siebie nawzajem i nie traćmy nadziei” – powiedział biskup rzeszowski Jan Wątroba podczas środowej modlitwy Anioł Pański w katedrze rzeszowskiej uczestnicząc w inicjatywie papieża Franciszka – modlitwie „Ojcze nasz” w intencji zakończenia pandemii.

W niedzielę, 22 marca papież Franciszek zwrócił się z prośbą do wszystkich chrześcijan, aby w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 12.00 odmówili „Ojcze nasz”. „W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga” – powiedział Ojciec Święty. Odpowiadając na te apele biskup rzeszowski Jan Wątroba 25 marca 2020 r. modlił się w katedrze rzeszowskiej razem z duszpasterzami parafii katedralnej łącząc się z wiernymi przez profil parafii katedralnej na portalu Facebook.

Po modlitwie bp Wątroba zachęcił do ufności w Boże miłosierdzie. „Umiłowani w Panu siostry i bracia! W tej modlitewnej przestrzeni łączymy się duchowo, by stawać przed Panam z naszymi problemami, naszym niepokojem i naszym lękiem o siebie i o bliskich; jednocześnie z wielką ufnością w Boże miłosierdzie – jesteśmy w Bożych rękach” – podkreślił hierarcha. Biskup rzeszowski podziękował m.in. służbom medycznym i sanitarnym. „Bardzo serdecznie chcę kolejny raz podziękować wszystkim, którzy spieszą z pomocą, po bohatersku, ludziom cierpiącym, samotnym i starszym. Spieszą im z codzienną pomocą w rożnych codziennych posługach, ale także z pomocą profesjonalną, medyczną, sanitarną. Pozdrawiam wszystkich lekarzy, służby sanitarne, wolontariuszy oraz wszystkich, na których ciąży odpowiedzialność za podejmowanie trudnych decyzji” – powiedział duchowny. Hierarcha zachęcił do dalszej wspólnej modlitwy. „Trwajmy w tej łączności, módlmy się za siebie nawzajem i nie traćmy nadziei. Błogosławię wszystkim na te trudne dni, na czas Wielkiego Postu, ale także na oczekiwanie na zwycięstwo Chrystusa, na czas paschalny” – powiedział biskup. Bp Wątroba odczytał również modlitwę zaproponowaną na dzisiejszy dzień przez kard. Angelo Bagnasco, przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy.